Szabályzatok

(érvényes: 2017. március 17-től visszavonásig)


A Csattogós Lepketologatók Világszövetségének hivatalosnak tekintendő szabályai

I. Általános rész

1., A CsaLeViSz célja

A lepketologató sportolók közötti kapcsolatok erősítése, közös versenysorozat kialakításával, a résztvevők kulturált és egységes rendszerben történő versenyzési és sportolási lehetőségének a megteremtése.

2., A CsaLeViSz tagországai

A CsaLeViSz a világ összes országában jelen van. Még a dunántúlon is. Kivéve az Északi- és a Déli sarkot, mert ott a jégen nem nagyon jó lepkét tologatni. Meg nagyon hideg is van, ahogy mesélik.  A CsaLeViSz a világ összes országának lepketologatóját saját sportolójának tekinti, még abban az esetben is, ha az érintett illető ezzel nem feltétlen ért egyet. Sajnáljuk, ez van.

A magyarországi képviseletet a leendő Magyar szakági szövetség látja el, mely szoros együttműködésben lesz a CsaLeViSz-szel. Már amennyiben megalakul majd. De úgyis meg fog alakulni. Én tudom.

3., A CsaLeViSz tisztségviselői:

3,a., elPrezidente (Elnök): A CsaLeViSz mindenkori elnöke saját maga, akit a négyévenkénti közgyűlés természetesen mindig újraválaszt, de csak azért, mert természetesen nincs még egy hozzá fogható hozzáértő nagy májer.
feladata: ahol megjelenik, ott gyakorlatilag Ő a helyileg illetékes űbermencs. Amit Ő mond, az van, és kész.

3.b., Vájszelprezidente(Alelnök): az Elnök helyettese.
feladata: az Elnök távollétében ódákat zengeni arról, hogy milyen jó is az elnökúr, és milyen nagy kár, hogy most éppen nincs itt.

3.c., Szeköndvájszelprezidente (Alalelnök): az Elnök és az Alelnök mindenkori kis csicskája.
feladata: mindig és mindenhol úgy és azt csinálni, amit mondanak neki.

3.d. Riprizint Édzsönt (Területi képviselő): Az adott régiók, országrészek, városok képviselője.
feladata:
-az adott régiókban, országrészekben, városokban a CsaLeViSz érdekképviselete,
-a megfelelő kommunikácijó biztosítása az tagok és a tisztségviselők között,
-leendő új tagok toborzása, a CsaLeViSz népszerűsítése,
-leedő szponzorok, mecénások felkutatása,
-a már meglévő szponzorokkal és mecénásokkal a megfelelő kapcsolattartás,
-a kiírt versenyek és rendezvények teljes körű koordinálása,
-meghatározott időközönkénti jelentések, kimutatások elkészítése az elnökség számára.

3.e. Vizsüel Márketing Manáger (Píár dájrektor): Reklám- és grafikai tevékenységek kórdinátora.
feladata: a CsaLeViSz meghatározott látványelemeinek, brossúráinak, cégéreinek tervezése és kivitelezése, a jó- és közízlés határait súrolva    

A világszövetség versenyein pluszban a következő tisztségviselőket kell kinevezni, kiknek mandátuma kizárólag az adott versenyre szól:

3.d., Dájrektor (Igazgató)
feladata: mindennemű vita saját hatáskörben való lerendezése, egyéni elképzelései szerint.

3.e., Ring marsall (Verseny felügyelő)
feladata: a versenyzők sportszerű vagy sportszerűtlen viselkedésének szabályozása, esetenként különféle kényszerítő eszközökkel.

3.f., Teknikál kontroll offiször (Technikai ellenőr)
feladata: az adott versenyen a felszerelések technikai ellenőrzése, valamilyen módon, amit saját elhatározásából határoz meg.

3.g., Librárien (Könyvtáros)
feladata: a versenyzők olvasottságának elősegítése.

4. A CsaLeViSz általános versenyrendszere

A CsaLeViSz versenyein egyéb külön rendelkezés bevezetéséig mindenki szabadon részt vehet, amennyiben a tologatós lepkéje megfelel a CsaLeViSz versenyszabályzatában meghatározottaknak. Hivatalos eredménye ellenben csak azon sportolónak lehet, aki tagja a Világszövetségnek. A többieknek coki, így jártak, legközelebb úgy májerkodjanak majd, hogy be vannak regisztrálva.

A világversenyekre kvalifikáció szükséges. A kvalifikációs szintek kategóriánként változnak, súly- és korcsoportbeli bontások nélkül. A megfelelő szintet elérők jogosultak csak a világversnyeken való részvételre. A kvalifikációs versenyek időpontjai időben meg lesznek hirdetve, ha minden igaz.

A versenyeken való indulás alapfeltétele, hogy a versenyző ismerje, elfogadja és betartsa a versenyszabályzatot és a biztonsági előírásokat - azokat is, melyek nincsenek itt leírva.

A szervezők kötelesek a versenyfordulókon a CsaLeViSz által meghatározott versenybírók alkalmazására, a versenyzők kötelesek az ide vonatkozó rendelkezéseket betartani. Ennek hiányában a versenyt megtarthatják, de három napig kollektív megvetésben részesülnek a szövetség többi tagegyesülete részéről.

Az egyes fordulókra a versenykiírás szerinti módon lehet nevezni, az azon feltüntetett időpontig. A kiírttól eltérő módon történt, vagy határidő utáni nevezéseket a rendezők nem kötelesek elfogadni. A nevezési díjak a helyszíni regisztrációkor kell, hogy kiegyenlítésre kerüljenek a szervezők részére, de csak abban az esetben, ha van nevezési díj. Ennek hiányában elegendő a napszaknak megfelelő köszönés.

14 éven aluli versenyzők csak nagykorú kísérő felügyelete mellett vehetnek részt a versenyeken!

5., A CsaLeViSz versenystílusai, értékelései

5.a., Gét (G)

A versenyzők a versenykiírásban meghatározott akadálypályán kell végigmenniük csattogós lepkét tolva. Az akadálypálya hossza nem lehet kevesebb 15méternél, de nem lehet hosszabb, mint 16méter. A győztest a dájrektor hirdeti ki, aszerint, hogy éppen milyen hangulatban van.

5.b., Szpíd (SP)

A versenyzők a versenypályán egyenesen haladnak végig csattogós lepkét tolva. A versenypálya minimum öt méter, maximum négyezer méter hosszú lehet. A szintemelkedésre nincs külön szabály, szabadon alkalmazható. A versenyzők párosával, vagy hármasával, vagy négyesével, vagy ötösével, vagy hatosával állnak rajthoz. A győztes az, aki hamarabb célba ér, vagy az, aki egyáltalán célba ér.

5.c., Miksz (M)

A 'Gét' és a 'Szpíd' versenyszámok összevonása. A győztes az, akit a ringmarsall annak gondol.

5.d., Frísztájl limitid (FL)

Szabadon választott gyakorlatsorral indulhatnak egyénileg a versenyzők, maximum négy darab csattogó lepke egyidejű mozgatásával. A mutatvány hossza nem lehet kevesebb 45 másodpercnél, de nem lehet hosszabb mint 48 másodperc. A mutatvány alatt zenei aláfestés nem lehet. A győztes kilétét a Dájrektor dönti el.

5.e., Frísztájl ánlimitid (FA)

Szabadon választott gyakorlatsorral indulhatnak egyénileg a versenyzők, maximum négy darab csattogó lepke egyidejű mozgatásával. A mutatvány hosszára időkorlát nincs. Ha a nézők megunják, úgyis megdobálják rothadt paradicsommal és/vagy záptojással. A produkció alatt zenei aláfestés is alkalmazható, kivéve a zámbódzsimit és a mulatós slágereket. A győztes kilétét a Dájrektor dönti el.

5.f., Big pássing (BP)

A versenyzők szabadon választhatnak, hogy mikor, hogyan, meddig és mennyi csattogós lepkével állnak a rajtvonalhoz. A győztest a közönség választja ki, taps- és fütyülés megnyilvánításával.


- ha mindezt idáig valóban elolvastad, akkor nem hiszem, hogy normálisabb van nálam -


6. Díjazások

A CsaLeViSz versenyein tárgyjutalom nem van. Azért nem, mert az erre fordított anyagi forrásokat reprezentatív célra mindig felhasználja az elnökség, és nem, nem a sziksztinájn klubbokban. Mondom, hogy nem ott. De tényleg nem.

A versenyeken a győztes három darab baráti vállveregetést (esetleg lapockapaskolást), illetve egy minimum három másodpercig tartó férfias kézfogást kap. Egyéb díjak csak abban az esetben adhatók, ha külső szponzor a helyszínen felajánl valamit, és arra az elnökségnek történetesen nincsen szüksége.



II. Nem általános rész


1., CsaLeViSz verseny- és rendezvény szabályozásai:

Minden fordulóban biztosítani kell a versenyzőknek az adott versenystílusra vonatkozó szabályos (vagy szabálytalan) versenypályát, a megfelelő személyzettel. Ennek elmulasztása esetén a rendezvényt szervező egyént/egyéneket három teljes órára ki kell zárni a soron következő kollektív felolvasóestről.

A pályák kijelölésénél törekedni kell arra, hogy a nézők és a média is egyaránt elférjen, valamint a versenyző is tudjon már valamit fakítani. A tisztségviselőknek is kell a hely, ha máshol nem, akkor a könyvtárnál pont jól ellesznek.

A biztonságra külön hangsúlyt kell fektetni. Fokozottan ügyelni kell arra, hogy túl művelt állapotban a versenyző ne jelenhessen meg, ergo, nem lehet olvasottabb a ring marsallnál. Ha mégis, úgy.... hát akkor majd lerendezik egymást közt, a kutyát nem érdekli, mi lesz.

Dísztribünt kell biztosítani az elPrezidente részére, vagy ha erre nem van lehetőség, akkor megteszi egy háromlábú fejőszék is. Csendben jegyzem meg: ilyenkor azért szokás néhány eszkortlányt is biztosítani, csak hogy jó legyen a elprezidentei értékelés a rendezvényről. Persze ez nem kötelező, csak erősen ajánlott.

A rendezvények megkezdése előtt legalább 30 perc időtartamra biztosítani kell a versenyzők részére egy bemelegítőpályát, ami nem baj, ha a könyvtár közelében van.

2., Kategóriák:

A csattogós-tologatós lepkék súlyára és kiterjedésére vonatkozó korlátozás nincs !

a., Fjúcsör: bármilyen kereskedelmi forgalomban kapható csattogós-tologató lepke, amely modern anyagokból készült, és valamelyest vagy a legkevésbé sem hajaz a jövőbeni dizájngolásra.

b., Fantazi: bármilyen, kereskedelmi forgalomban kapható csattogós-tologató lepke, amely modern anyagokból készült, és olyan díszítőelemeket tartalmaz, amely felismerhetővé teszi bárakármelyik fiktív témájú film díszletével.

c., Rojál: bármilyen kereskedelmi forgalomban nem nagyon kapható csattogós-tologató lepke, amely modern, vagy hagyományos anyagokból készült, és kiegészítői azt a benyomást keltik, hogy használójuk tele van zsével. Csak ebben a kategóriában elfogadott a leopárdbőr, strasszkő, a merciháromszög vagy a bömösnégyszög, aranynyaklánc, guccsióra, kiscsivava, de kizárólag díszítés gyanánt. A lepke nyelén a biztonságot veszélyeztető kiegészítő (úgymint pölö trendi neonzöld szegecselés) csak abban az esetben lehetséges, ha azért a versenyző felelősséget vállal.

d., Brutál: bármilyen kereskedelmi forgalomban nem nagyon kapható csattogós-tologató lepke, amely modern, vagy hagyományos anyagokból készült, és kiegészítői (úgymint: szögek, pengék, lángszórók) lehetővé teszik az ellenfél csattogós lepkéinek verseny közbeni megsemmisítését.

e., Ratyi: bármilyen kereskedelmi forgalomban kapható csattogós-tologató lepke, amely modern, vagy hagyományos anyagokból készült, és első látásra olyan szín- és formavilággal rendelkezik, amit most nem szeretnék leírni. Szóval, nagyon gáz, ahogy kinéz...

f., Tradicionál: bármilyen kereskedelmi forgalomban kapható csattogós-tologató lepke, amely hagyományos anyagokból készült, és semminemű változtatást nem eszközöltek rajta.

g., Egyéni: bármilyen kereskedelmi forgalomban egyáltalán nem kapható csattogós-tologató lepke (egy cseppet már unom ennyiszer leírni), amelyet tulajdonosa modern, vagy hagyományos anyagokból készít egyéni elképzelése alapján. Kikötés, hogy nem férhet bele a 'Brutál' vagy a 'Ratyi' kategóriákba.

h., Egyéb: bármilyen kereskedelmi forgalomban kapható, vagy nem kapható csattogós-tologató lepke, amely modern és/vagy hagyományos anyagokból készült, és a fent felsorolt kategóriák egyikének sem felel meg.

3., Csoportok:

3.a., Korcsoportok

- nagyon veterán (70 év fölött)
- majdnem nagyon veterán(65 és 70év között)

- kevésbé veterán (60 és 64év között)
- kicsit jobban veterán (55 és 59év között)

- kicsit veterán (50 és 54év között)

- nagyon felnőtt (45 és 49év között)
- majdnem nagyon felnőtt (40 és 44év között)
- jobban felnőtt (35 és 39 év között)

- elég felnőtt (30 és 34év között)
- majdnem elég felnőtt (25 és 29 év között)

- felnőtt (20 és 24év között)
- majdnem felnőtt ( 18 és 19évesek)
- ifi (15-17 évesek)
- majdnemifi (13-14 évesek)
- gyerek (10-12 évesek)
- kisgyerek (8-9évesek)
- nagyonkisgyerek (6-7évesek)
- egészen kisgyerek (4-5évesek)
- mini (2-3évesek)
- mazsola (2év alatt)

A korcsoportok meghatározásánál az számít, hogy a versenyző mennyi évesnek mondja magát, és azt a teknikál kontroll offiször el is hiszi.

3.b., Súlycsoportok

A versenyzőnek a verseny megkezdése előtt a teknikál ko.of. felé nyilatkoznia kell arról, hogy milyen súlycsoportban szeretne indulni a versenyen, választva a kiírt lehetőségek közül. A súlycsoport meghatározása a versenyző feladata, amit bárki felülbírálhat. A ringmarsall ránézésre állapítja meg a súlycsoportot, és ha az nem egyezik a versenyző által meghatározottal, akkor semmi különösebb következmény nem lesz. A súlycsoportok számát a dájrektor határozza meg, ami nem lehet kevesebb, mint három, de nem lehet több, mint harminc.

3.c., Ivar szerinti csoportok

- nők
Minden nőnemű, vagy magát annak valló egyed. Továbbá női kategóriába sorolhatja magát minden férfi, azzal a kikötéssel, hogy a névreszóló rózsaszínű retiküljében kell hogy legyen egy piros ajakrúzs, egy fekete szemceruza, és egy pár nejlonharisnya.

- férfiak
Minden hímnemű, vagy magát annak valló egyed. Továbbá férfi kategóriába sorolhatja magát minden nő, azzal a kikötéssel, hogy álló helyzetben legalább 45 centiméter távolságra tud sercinteni, valamint legalább négy különböző szőkenős viccet el tud mondani.

- egyéb
Hagy ne részletezzem....


4., A versenyekre vonatkozó egyéb rendelkezések

A csattogószárnyú lepkének a verseny teljes távja alatt kötelező csattogó hangot kiadnia. Kivételt képez ez alól az a helyzet, mikor a lepke a levegőben van (pl. ugratáskor). Amennyiben a lepke nem csattog, úgy pontlevonás alkalmazandó, melynek mértékét a ring marsall találja ki randomra. Ha a versenyző a szájával és/vagy egyéb testrészével csattogó hangot ad ki (a lepke helyett), akkor majd kitaláljuk, hogy mi fog történni.

Minden versenyző kölcsönadhatja saját csattogós lepkéjét bárki olyan személynek, aki időközben meggondolta magát, és mégis indulna a versenyen, de nincs nála lepke. Odaadhatja, de az milyen már.... most komolyan.... Valaki versenyre megy, és nem visz magával eszközt? Hogy lehet valaki ilyen lúzer? Jóhogynem lemegy a sziksztinánj klubba lúdbőrös stanyeszli nélkül...

A lepketologató által használt lepke szárnyfesztávolsága között mért távolság nem lehet több, mint a lepketologató sportoló két mellbimbója között mért távolság fele. A mérési pontosságot nagyban befolyásolja, hogy a sportoló használ-e melltartót, vagy sem, így amennyiben a mérés alatt a sportoló melltartót visel, úgy nyilatkoznia kell (és/vagy mutatóujjával konkrétan meghatározni) a saját mellbimbói helyzetét. Ha a mérés melltartó nélkül történik, akkor a mérést végző Teknikál Kontroll Offiszőr vizuálisan (megfelelő látvány hiányában tapintással) határozza meg a mellbimbók helyzetét. A mérés mikéntjéről (melltartóban, vagy anélkül történjen a mérés) a sportoló dönt, de az offiszőr által mért mindenkori adat a mérvadó. 
Ha a fent említett távolság mégis több, abban az esetben újabb, és újabb mérést kell foganatosítani, addig, míg a Dájrektor azt nem mondja, hogy elégmá'.

A verseny akkor kezdődik, mikor a ring marsall azt mondja, hogy 'rajt', vagy azt, hogy 'start', vagy azt, hogy 'eriggyetekmá', vagy nem mond semmit, csak ráutaló magatartást tanusít.

A verseny akkor ér véget, mikor a ring marsall azt nem mondja, hogy 'vége', vagy 'ennyivolt', vagy 'ágyeszbúgyesz', vagy csak ráutaló magatartást tanusít.

A versenyző felelős a verseny ideje alatt saját és mások testi épségének megóvásáért. Amennyiben a lepkéje bárkiben vagy bármiben sérülést és/vagy kárt okoz, köteles azt haladéktalanul megtéríteni.

A versenyzők kötelesek elfogadni a jelen lévő tisztségviselők itéleteit, rendelkezéseit, mégha azok nagyon nem életszerűek is. A versenyszabályok menet közbeni megváltoztatása a elPrezidente privilégiuma, amit előszeretettel alkalmaz is. Az ellenszegülés és/vagy az egyet nem értés főbenjáró bűnnek számít, melyet még nem találtam ki, hogy mit vonz magával. De sok jót nem, azt megigérhetem.


- nemhiszemel, hogy még most is olvasod ezt a szabályzatot -


5., Egyéb biztonságtechnikai előírások

A versenyzőknek kötelező a védőfelszerelések használata, úgymint napszemüveg, bézbózsapka. Ettől csak abban az esetben lehet eltérni, ha bárki úgy gondolja, hogy ettől eltér.

A csattogós lepkén ajánlatos csuklószíjat használni, az ugratásoknál történő elrepülést megelőzendő.

A versenyzőknek kizárólag addig szabad csak olvasni, míg gondolkodás nélkül meg tudja mondani a nevét, oly módon, hogy közben nem akad meg a nyelve. Ellenkező esetben 'túlműveltség' miatt egy későbbi időpontban lehet csak rajthoz állni.

6., Egyéb rendelkezések

A versenyzőknek követniük kell az adott rendezvényre meghirdetett dresszkódot.

Amennyiben nincs kikötés az öltözékre, akkor zárt felsőruházat viselése mindenkinek kötelező érvényű, kivéve, ha a versenyző másként nem gondolja.

Monokini viselése csak akkor engedélyezett a férfiak részére, ha a női résztvevők közül legalább egyvalaki így járt el.

Azon férfiak, akik legingszet viselnek, kérdés nélkül és azonnali hatállyal át lesznek sorolva az 'egyéb' ivari kategóriába.

Nyilvánvaló technikai hiba esetén a versenyző kiállhat megjavítani a lepkéjét, erre 15 percet vehet igénybe Ennek ellenére a verseny folytatódik, és a kiállt versenyző kérhet új indítást, de nem fog kapni. Így járt, majd legközelebb jobban felkészül.

Egy versenyző több számban és több kategóriában indulhat egy versenyen, de ezzel csak saját magát járatja le, mert azt fogjuk rá mondani, hogy stréberkedik meghogy rajoskodik. Ha ezt bevállalja, akkor bevállalja, nem érdekel.

A fenti szabályok megsértése súlyos következményeket von maga után. Hogy pontosan mit, azt még nem találtam ki.

A versenyzők, ha nincsenek megelégedve a bírói hozzáállással, döntésekkel, és/vagy nem értenek egyet a végeredménnyel, úgy óvást nyújthatnak be a dájrektorhoz. Azt azért előre megmondom, hogy pont nem fog senkit se érdekelni az óvás, és semmin sem fog változtatni. 



CsaLeViSz elPrezidente, saját maga, 2017.03.17.



(Az esetlegesen előforduló gépelési hibákért nem tudunk felelősséget vállalni. Ez van.) 

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el